תפריט נגישות

סגן חגי חריף ז"ל

חגי חריף
בן 22 בנפלו
בן מוריה ומשה
נולד בצרעה
בכ"ה בתמוז תשי"ט, 31/7/1959
התגורר בצרעה
התגייס ב-אוקטובר 1978
שרת בחיל האויר
יחידה: טייסת 102
נפל בעת שירותו
בכ"א בטבת תשמ"ב, 16/1/1982
מקום נפילה: כברית
באזור סיני ותעלת סואץ
מקום קבורה: קיבוץ צרעה

קורות חיים

בן מוריה ומשה, נולד ביום כ"ה בתמוז תשי"ט (31.7.1959) בקיבוץ צרעה. חגי החל ללמוד בקיבוץ, שנה אחת למד בבית-הספר "אהוד" בחיפה וסיים את בית-הספר התיכון בקיבוץ גבעת ברנר במגמה ריאלית. הוא היה עלם חסון, גבה-קומה, שהתחבב על כל רואיו ומכריו. לפני מועד גיוסו התברר כי לחגי יש נתונים המתאימים לאיש צוות אוויר, והוא היה גאה על כך.

לאחר שעבר מבדקי התאמה, גויס חגי לצה"ל במחצית אוקטובר 1978, והוצב בביס"ט בחיל-האוויר. הוא עבר בהצלחה את כל השלבים הקשים של קורס טיס, והוסמך כקצין וכטייס. הוא המשיך ועבר אף קורס מתקדם יותר. חוות הדעת של מפקדיו היו תמציתיות וקצרות: "קצין טוב, מבוגר ומהימן", "קצין למופת".

בהגיע מועד שחרורו מהשירות הסדיר הצטרף חגי לאנשי צבא הקבע. אולם התקדמותו נקטעה בעודה באיבה. ביום כ"א בטבת תשמ"ב (16.1.1982), נפל סגן חגי בעת שירותו. יחד עמו נהרגו הוריו. חגי הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית שבבית-הקברות בקיבוץ צרעה. הוא הניח אחריו אח ואחות.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "חגי היה אצלנו טייס צעיר, חייל וחבר. ככל צעיר רצה גם הוא לתרום את תרומתו להגנת המולדת כמיטב יכולתו. הוא ענד בגאווה את כנפי הטיס, וניבאו לו עתיד מזהיר בהמשך דרכו. חגי בלט משכמו ומעלה בחוש הומור מיוחד, ביכולת פעילות חברתית ותרבותית, ביושר וביוזמה".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה