תפריט נגישות

סמל אפרים חזן ז"ל

אפרים חזן
בן 24 בנפלו
בן רוחמה ונחום
נולד באור עקיבא
בט"ו בשבט תשי"ט, 24/1/1959
התגורר בכפר אוריה
התגייס ב-אוקטובר 1976
שרת בחיל הלוגיסטיקה
יחידה: פלה"ס 7178
נפל בקרב
בכ"ט בסיון תשמ"ג, 10/6/1983
מקום נפילה: דיר קנון
באזור לבנון
מקום קבורה: כפר אוריה
הותיר: רעיה, ילד, אם, חמישה אחים ושתי אחיות

קורות חיים

בן רוחמה ונחום, נולד ביום ט"ו בשבט תשי"ט (24.1.1959) באור עקיבא. בגיל צעיר עבר אפרים עם משפחתו לכפר אוריה. הוא למד בבית-הספר היסודי במושב טל-שחר, ובבית-הספר "אורט" ברמלה. אפרים אהב ספורט, בעיקר כדורגל, ושיחק בקבוצת המושבים. בעונות הקיץ הדריך אפרים בקייטנות נוער. הוא השתתף בהשתלמות מד"צים, והרבה לטייל בארץ על אופנוע שרכש מחסכונותיו.

אפרים עזר בעבודה במשק החקלאי של המשפחה. הוא היה זריז, חרוץ, תמיד ידע מה לעשות, וכיצד לעשות.

באוקטובר 1976 התגייס אפרים לצה"ל. הוא עבר קורס טירונות והוצב כנהג זחל"ם. כשלוש שנים שירת אפרים בסיני, ותקופה קצרה שירת כשוטר גדודי. באפריל 1978 הוא עלה לדרגת רב"ט, ובסוף אותה שנה עלה לדרגת סמל.

אחרי ששוחרר משירות סדיר, התחיל אפרים לעבוד כנהג משאית במפעל תעשייתי. כשפרצה מלחמת שלום הגליל, הוא נקרא שלוש פעמים לשירות מילואים. הוא התנדב למשימות נועזות, אף כי היה משוחרר מהן, מסיבות בריאות.

ביום כ"ט בסיוון תשמ"ג (10.6.1983) התנדב אפרים והצטרף לסיור בוקר, כנהג וכאחראי על מקלע. הוא סייר בתוך מטע זיתים ליד הכפר דיר-קאנון בלבנון. מארב מחבלים פתח באש על חיילי הסיור, ואפרים נפגע ונהרג. בן 24 שנים הוא היה במותו.

שר הביטחון משה ארנס כתב עליו למשפחתו: "הוא התנדב לסיור בו מצא את מותו. היה לוחם אמיץ וחבר למופת".

מפקד יחידתו כתב עליו: "בשירותו הכרנו את אפרים, החייל הנאמן והחבר המסור, שגם בימי מלחמה לא מש החיוך מפניו. בשירותו האחרון הכרנו את אפרים, הבעל המסור למשפחתו".

אפרים הובא למנוחות בבית-הקברות בכפר אוריה. הוא השאיר אחריו רעיה, ילד בן 4 חודשים, אם, חמישה אחים ושתי אחיות.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה