תפריט נגישות

שמ"ז בנימין ימיני ז"ל

בנימין ימיני
בן 36 בנפלו
בן יונה (גרסה) ויפת (חסן)
נולד בתימן
בתרע"ח, 1918
התגייס ב-1951
שרת במשטרת ישראל
יחידה: משמר הגבול (מג"ב)
נפל בפעילות מבצעית
בכ"ט באב תשי"ד, 27/8/1954
מקום נפילה: רמת רזיאל
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ב, חלקה: 7, שורה: 14, קבר: 1.
הותיר: אלמנה וארבעה ילדים

קורות חיים

בנימין ימיני נולד ב-1918 בתימן להוריו חסן (יפת) וגרסה ימאני. רכש את השכלתו ב"חדר" בתימן. למד ביסודיות, הרחיב לבד את ידיעותיו ותמיד שאף ללמוד יותר.

ציוני נלהב, שכל חייו גדל על טהרת ארץ ישראל ושאיפותיו היו לעלות ארצה וליישב אותה. אדם שחיפש תמיד שלמות ואידיאל. חלום ארץ האבות היה בראש מעייניו. עוד בהיותו בארץ הולדתו תימן, רכש לו ידיעות נרחבות על הווי הארץ ההולכת ונבנית (כמובא להלן). לכן מיד עם בואו ארצה מצא את עצמו כשותף נלהב בבנין הארץ במסגרת תנועת ההתיישבות של תנועת "החרות". כנראה גם בהשפעה נוספת של בן דודתו ח"כ חיים מגורי-כהן (חרות).

למרות המעורבות והפעילות העניפה במסגרות אלו לא סטה אפילו כמלא הנימה מן המסורת והערכים אשר על פיהם גדל והתחנך בתימן, ושמר בדבקות ובמסירות נפש על כל פרט ופרט בעבודת ה' יתברך כפי שמעידה חזות תמונתו האחרונה כשהוא עטור זקן ופיאות וללא כל שינוי בחיצוניותו כך גם בפנימיותו, ויתרה מזו, שאף לקרב רחוקים מחבריו בתנועה ליהדות ולמסורת בחן הליכותיו ובנועם אמריו, ושימש כרועה רוחני במקום ישובו האחרון.

ב-1950 עלה ארצה וביצע נסיון התיישבות בבר-גיורא. לאחר תקופת ההתיישבות בבר-גיורא, שכנראה לא עלתה יפה מסיבות שונות, לא תמו עדיין הנדודים והנסיונות להגשים חלומות ולהאחז בארץ אבות. מקום ישובו האחרון היה מושב רמת-רזיאל שנוסד ע"י עולים יוצאי פולין ורומניה, ובמקום זה נפל על הגנת ביתו ומשפחתו.

ב-1951 היה ימיני בנימין בין ראשוני המתגייסים למשמר הגבול שהוקם באותן שנים עקב פעילותם הגוברת של חוליות "הפדאיון", שהיו באים לבצע פיגועים.

נפל בקרב עם חוליית "פדאיון" במוצש"ק ל' במנחם-אב התשי"ד 1954 במושב רמת רזיאל, שבפרוזדור ירושלים. החלל ה-7 מבין חללי משמר הגבול - בנימין ימיני ז"ל. הותיר אחריו אלמנה צעירה לימים, רומיה שבלט"א (לבית בשארי) וארבעה יתומים רכים. לזכרו הוקמה אנדרטה במקום בו הוא נפל.

מקום קבורתו בהר הרצל בירושלים.

"יהי זכרו ברוך".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה