תפריט נגישות

טוראי קורי-קסטניה ברגה ז"ל

קורי-קסטניה ברגה
בן 22 בנפלו
בן צגיזירה וקורי
נולד בברזיל
בא' בשבט תשי"ט, 10/1/1959
התגורר בצובה
התגייס ב-ינואר 1981
שרת בחטיבת הנח"ל
יחידה: גד' 931
נפל בעת שירותו
בי"ג בתמוז תשמ"א, 15/7/1981
מקום נפילה: מדבר יהודה
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: חו"ל
הותיר: אם ואח

קורות חיים

בן ציגיזירה וקורי, נולד ביום א' בשבט תשי"ט (10.1.1959) למשפחה נוצרית בברזיל. הוא השלים 12 שנות לימוד במוסדות חינוך בעיר הולדתו רסיפה. זמן קצר לפני עלותו ארצה נפטר אביו, וכדי להתעודד הצטרף קורי בפברואר 1979 ל"מבצע תפוזים" - מבצע של ביקורי מתנדבים בארץ. קורי נשלח לקיבוץ צובה שליד ירושלים ואומץ על-ידי משפחה במשק. בהשפעת חבריו התגייר, ובנובמבר 1980 קיבל מעמד של עולה. כעבור חודשיים, בינואר 1981, התגייס לצה"ל ושירת בגרעין נח"ל מוצנח, יחד עם חבריו מן הקיבוץ. למרות מגבלותיו הפיסיות ביקש לשרת בחיל-הרגלים. הוא עבר בהצטיינות קורס טירונות ונחשב לחייל בעל מוטיבציה.

ביום י"ג בתמוז תשמ"א (15.7.1981) נפל בעת שירותו במעלה האיסיים שבמדבר יהודה. בן 22 היה במותו. הוא השאיר אחריו אם ואח בברזיל.

לפי בקשת משפחתו הוטסה גופתו לקבורה בעיר הולדתו, רסיפה בברזיל. מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים לאמו: "בנכם שירת בנח"ל תקופה של תשעה חודשים. למרות מגבלותיו הגופניות שובץ כלוחם ביחידה, וזאת לאור התעקשותו ואמונתו שיצליח ביעוד למענו התגייס לצה"ל. בנכם היה חדור אמונה בדרכו להגשמה בקיבוץ. בגישתו לאהבת הארץ ושמירתה היה מגשים דרך זו".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה