תפריט נגישות

רב"ט דב קליגר ז"ל

דב קליגר
בן 36 בנפלו
בן שרה ומשה
נולד ברוסיה
בי"ד באייר תש"ה, 27/4/1945
התגורר ברמת רזיאל
התגייס ב-ינואר 1965
שרת בחיל האויר
יחידה: טייסת תחזוקה
נפל בעת שירותו
בי"ח באב תשמ"א, 18/8/1981
מקום נפילה: בקעת הירח
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: א, חלקה: 21, שורה: 02, קבר: 07.
הותיר: רעיה, שני בנים ואח

קורות חיים

בן שרה ומשה, נולד ביום י"ד באייר תש"ה (27.4.1945) בלנינה-גורסק, שברוסיה, אליה נמלטה משפחתו מפולין, כשפרצה מלחמת העולם השנייה. אחרי המלחמה חזרה משפחתו לפולין, ושם למד דב בבית-ספר יסודי, בכיתות א'-ו'. בשנת 1975 עלתה משפחתו לארץ. זמן קצר התגוררה המשפחה במעברה, עד שעברה למושב רמת-רזיאל שבהרי ירושלים. דב למד בבית-הספר היסודי האזורי בקריית ענבים בכיתות ז' וח', ואחר-כך עבר לבית-הספר התיכון חקלאי בעין-כרם. הוא המשיך את לימודיו בבית-הספר הטכני של חיל-האוויר בחיפה, משנת 1962 ועד לגיוסו.

דב גויס לצה"ל בינואר 1965, שירת בחיל האוויר, עבר קורס מערכות-חשמל, ובאוקטובר 1965 עלה לדרגת רב"ט. הוא לקח חלק במלחמת ששת הימים.

אחרי שהשתחרר מצה"ל, חזר דב למושב רמת-רזיאל ועבד במחסן הביצים של המושב. בכל השנים שבהן התגורר ברמת-רזיאל, הגה דב פעיל מאוד בענייני ציבור, והתנדב למלא תפקידים רבים במרץ ובהתלהבות מידבקת. בשנת 1970, הוא התחתן והתחיל לעבוד במפעל למצנחים בירושלים, כמנהל עבודה ואחראי על ייצור. כשפרצה מלחמת יום הכיפורים, גויס דב ושירת ביחידתו בחיל-האוויר.

כעשר שנים הוא עבד במפעל בירושלים, עד שנסגר. דב עבר לעבוד במפעל חרושת בבני-ברק, אבל ביקש להיות עצמאי וביחד עם שותף פתח מפעל לייצור תיקים.

ב-6 באוגוסט 1981, הוא נקרא לשירות מילואים. ב-17 באוגוסט, לאחר חופשה בביתו, התלונן דב שאינו מרגיש בטוב. למחרת, ביום י"ח באב תשמ"א (18.8.1981), מצאו אותו חבריו בבסיס הצבאי בלא רוח חיים. בן 36 שנים הוא היה במותו.

דב הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בהר הרצל בירושלים. הוא השאיר אחריו רעיה, שני בנים ואח.

מפקד יחידתו כתב עליו למשפחתו: "דב היה מסור, חרוץ ואחראי, נכון לעזור לזולת".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה